Käe- ja hingesoojusega valminud kodumaine keraamika

Tallinna Kunstkeraamika tehas, kus täna valmib lai valik tarbe- ja dekoratiivkeraamikat, valmistas algusaastatel, 300 aastat tagasi, vene tsaar Peeter I tellimusel hoopis ehituskeraamikat nii Tallinna linna kui ka Sankt-Peterburgi hoonete rajamiseks.

Täna valmib tehases käsitööna kõrgkvaliteetne keraamika, mille valikust võib leida erinevaid nõusid, suveniire ja sisustuselemente. Käsitöö keraamika on kena ja väärtuslik kingitus nii iseendale, pereliikmetele, sõpradele kui ka kolleegidele või firmakingituseks. Samuti on võimalik teha eritellimusi.

Iga ese on eraldi käsitsi valmistatud ja maalitud, mistõttu sarnaste toodete värvid võivad varieeruda. Tooted on nõudepesumasinakindlad ning neid võib kasutada mikrolaine-, elektri- ja gaasiahjus maksimaalselt 300°C temperatuuril. Ahjus kasutamiseks on soovituslik kuumutada tooted eelnevalt 70°C juurde ning seejärel järk-järgult tõsta temperatuuri kuni 300°C. Puuahjus võib nõud asetada kuumadele sütele, kuid vältida tuleks kuuma pliiti ja lahtist tuld. Nõudele ei ole sobilik järsk temperatuuri muutus külmast-kuuma ja vastupidi.

VAATA PAKKUMISI