Uudised

Fresh.ee toob Eesti väiketootjad sinuni

Veebikeskkond Fresh võimaldab osta Eesti väiketootjate toodangut kodust lahkumata.

Ajal, mil rahvarohkete ürituste toimumine on suve lõpuni piiratud, ei toimu mõistagi ka suured laadad, kust leiab alati igasugu põnevaid uusi kodumaiseid tooteid. Fresh.ee viib pakkujad soovijatega kokku! 

Inspiratsioon armastatud tänavafestivalist
Kui tavaliselt oleme harjunud väiketootjatega kohtuma laatadel ja tänavafestivalidel, siis nüüd on võimalus väiketootjate toodetega tutvuda ja neid osta ka fresh.ee keskkonnas. “Olles korraldanud Uue Maailma Tänavafestivali ja Kalamaja Päevi on olnud tore vaadata, milliseid tooteid on väiketootjad valmistanud.” kirjeldas tänavafestivalide korraldaja Raido Jaan Rei. “Need ei ole tavalised asjad, mida saab osta massikaubandusest, need tooted on valmistatud hingega” lisas ta. 

Veebikeskkonna loojad soovivad, et lehekülje külastaja tunneks end kui Kalamaja Päevade Tänavaturu e-versioonis. Kokku koondatakse erinevad väikefirmad ja alustavad projektid. “Teame hästi, kui keeruline ja kulukas on uusi tooteid turustada ja tutvustada ning soovime, et vaatamata teadmata ajaks ära jäetud festivalidele jõuaks kodumaine, hea ja eriline toode siiski inimesteni,” selgitab Rei. “Me usume, et need tooted on midagi palju enamat, kui see, mida pakub tavakaubandus ning loodame siiralt, et oleme abiks väikeettevõtjate ja klientide kokkuviimisel,” lisab ta.

Mitmekülgne kodumaine tootevalik

Fresh.ee tootevalikus on mõeldud nii meestele, naistele kui ka lastele. Valikust leiab toidukaupu, mis ei vaja eritemperatuuri, väiketootjate kosmeetikat ja koduhooldustooteid, vahvaid mänguasju või väikelastele mõeldud tarbeid, ning samuti näiteks loodussõbralikest materjalidest valmistatud korduvkasutatavaid söögiriistu ja joogikõrsi.

Kõik tootjad on valmistanud just seda, mis neil kõige paremini välja tuleb ja mida nad hingega teevad. Tooteid iseloomustavad keskkonnasõbralikkus, looduslikud komponendid, läbimõeldud disain ja personaalne lähenemine. Huvitavaid tooteid leiab nii isiklikuks kasutuseks kui ka põnevaks kingituseks erinevate tähtpäevade puhul. 

Väiketootja pakub erilist ja värsket
Erilisus on kindlasti üks peamisi märksõnu, mis iseloomustab nii väiketootjat kui ka tema klienti. Iga Eesti väiketootja tegevus on eriline ning need, kes saavad sellest osa, kogevad samuti midagi erilist. Inimesed tahavad ikka seda, mille saadavus on piiratud. Tunne, et valmistatakse just minu jaoks ning kõik teised ei saagi – sellega saab ju eestlastele omaselt naabri natukene kadedaks ajada küll. Selleks ongi loodud Fresh – et tuua inimeste ellu värskust – uute ja huvitavate ning seni kogemata võimaluste näol.

Kaubandusketid ja suured firmad pakuvad meile massitarbekaupu, mis on samuti vajalik, et kõigi inimeste vajadused saaksid rahuldatud. Tõsiasi ongi aga see, et mis on kõigil ja mida on palju, see ei ole enam eriline.

Toeta kohalikku majandust

Ostes kohalikult tootjalt elavdad ka kohalikku majandust ning sinu tarbimise jalajälg on väiksem. Ühtlasi võib väiketootjaid vaadelda kui majanduse alustala – mitmed maailmas väga edukad ettevõtted on saanud alguse perefirmadest. Eestlane on olnud alati töökas ning meid tuntakse ka innovaatilisuse poolest, kuid selleks, et ägedad ideed ka teisteni jõuaksid, peamegi sina ja mina väikeettevõtjat toetama, ostes tema tooteid.