Uudised

Põhjused, miks osta oma tooted väiketootjatelt ja väikestelt firmadelt

Kas mõni toode või ese on kunagi sinu pilku püüdnud? No kohe nii, et mõtled “ma pean selle endale saama” aga kaubanduskeskused on juba läbi kammitud ja kuna iga teine sotsiaalmeedia mõjuisik sellest veel ei räägi, siis see tundubki selline väga hästi hoitud saladus, tõeline aare, hinnaline pärl, mida ei õnnestugi võib-olla kohe leida. Ja kui siis juhtub, et leiadki üles selle tädi Mari, kes Pärnumaal neid ilusate mustritega sokke koob ja imehäid näokreeme kokku segab või onu Jüri, kes nokitseb oma maatalus või garaažis ägedate disainlampide ja mööbli kallal, siis tunned ennast erilisena, sest sul on võimalus saada osa millestki erilisest.

Väiketootja pakub erilist ja värsket

Erilisus on kindlasti üks peamisi märksõnu, mis iseloomustab nii väiketootjat kui ka tema klienti. Iga Eesti väiketootja tegevus on eriline ning need, kes saavad sellest osa, kogevad samuti midagi erilist. Inimesed tahavad ikka seda, mille saadavus on piiratud. Tunne, et valmistatakse just minu jaoks ning kõik teised ei saagi – sellega saab ju eestlastele omaselt naabri natukene kadedaks ajada küll. Selleks ongi loodud Fresh – et tuua inimeste ellu värskust – uute ja huvitavate ning seni kogemata võimaluste näol.

Kaubandusketid ja suured firmad pakuvad meile massitarbekaupu. Jah, ka see on mõnevõrra vajalik, et kõigi inimeste vajadused saaksid rahuldatud, et oleks palju ja piisavalt ega peaks kartma puuduse pärast. Tõsiasi ongi aga see, et mis on kõigil ja mida on palju, see ei ole enam eriline.

Kohalik toodang on usaldusväärne

Kohalikus võib kindel olla – see on usaldusväärne, kuna tegutseb sulle arusaadavas keele-, kultuuri-, seadus- ja äriruumis. Samuti võiks öelda, et see on igal hetkel olemas ega kao ka siis, kui välismaalt toodete saamine on raskendatud. Ka siis, kui piirid on mingil põhjusel suletud, korjab tädi Mari Pärnumaal ikka erinevaid taimi ja valmistab väga mõnusaid näokreeme.

Toetad kohalikku majandust
Ostes kohalikult tootjalt elavdad ka kohalikku majandust ning sinu tarbimise jalajälg on väiksem. Ühtlasi võib väiketootjaid vaadelda kui majanduse alustala – mitmed maailmas väga edukad ettevõtted on saanud alguse perefirmadest. Eestlane on olnud alati töökas ning meid tuntakse ka innovaatilisuse poolest, kuid selleks, et ägedad ideed ka teisteni jõuaksid, peamegi sina ja mina väikeettevõtjat toetama, ostes tema tooteid. Ja kui juhtubki, et väiketootjat saadab suur edu ja tädi Mari kootud sokid jõuavad Ameerikani välja – siis ikka saad tunda ennast erilisena, sest sina said osa nendest päris esimestest südamesoojusega tehtud toodetest.